Korekta kształtu nosa przy pomocy kwasu hialuronowego.
Nos, źródło szeregu kompleksów i powód rozlicznych żartów. Niektórzy decydują się na operację, która rozwiąże ich problemy. Większość boi się tak radykalnej interwencji i szuka „łagodniejszych” sposobów. Z pomocą przychodzi wówczas medycyna estetyczna. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy nos z defektem kwalifikuje się do tzw. niechirurgicznej korekty. Decyzję podejmuje lekarz podczas konsultacji po obejrzeniu i zbadaniu pacjenta.
Efekty Zabiegu
- zdjęcia korekty nosa
Niechirurgiczna korekta nosa to kilka mało dokuczliwych zastrzyków z kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. Zabieg trwa kilka minut, występuje po nim niewielki obrzęk nosa trwający zwykle 1 dobę.
Wskazania do Zabiegu
- nos garbaty,
- nos siodłowaty,
- nos szeroki,
- opadający koniuszek nosa,
- asymetria nosa.
Na czym polega zabieg
W znieczuleniu miejscowym kremem lekarz wprowadza pod skórę wypełniacz przy użyciu cienkiej kaniuli lub igły. Jako wypełniacz używany jest kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. Zastosowanie kaniuli sprawia, że uraz tkanek jest niewielki, a ryzyko siniaków minimalne. Dzieki tej technice można zmniejszyć garb, wyprostować grzbiet nosa, zmniejszyć nos czy unieść jego koniuszek. Czasem uniesienie nosa wymaga dodatkowo podania niewielkiej ilości preparatu rozluźniającym mięsień obniżacz koniuszka nosa.
Przeciwwskazania
- ciąża i laktacja,
- stany zapalne skóry, np. opryszczka,
- kolagenozy,
- alergia na kwas hialuronowy,
- nos nadający się wyłącznie do operacji.
Jak często wykonuje się zabieg
Efekt zabiegu utrzymuje się 8–12 miesięcy.